Belediye Başkanımız Mustafa Bıyık, Belediyemiz Fen İşleri ekiplerimizce, Yapımı tamamlanan Özdil Mahallesi, Halilli ve Yenimahalle Mevki’lerini birbirine bağlayan bağlantı yolunda incelemelerde bulundu. Kısa süre içinde trafiğe...
01.06.2020
575
Belediye Başkanımız Mustafa Bıyık, Belediyemiz Zabıta ekipleri ile birlikte, koronaviru¨s tedbirleri kapsamında bir süredir kurulmayan ve bugün tekrar açılan Sancak Mahallesi Halk Pazarı'nı ziyaret ederek, esnaf ve vatandaşlara m...
01.06.2020
481
Belediye Başkanımız Mustafa Bıyık, belediyemiz bünyesinde oluşturduğumuz Yomra Elması Fidanlığı'nda incelemelerde bulundu. Çalışmalar hakkında personelden bilgi alan Başkanımız, "Yomra'mıza ismini veren bu önemli meyveyi...
01.06.2020
596
Belediye Başkanımız Mustafa Bıyık, Belediyemiz Zabıta ekipleri ile birlikte Çamlıca Mahallemizde bulunan kömür deposunu ve beton santralını ziyaret ederek denetimlerde bulundu. İşletme yöneticileri ile birlikte incelemelerde bul...
01.06.2020
616
Vatandas¸larımıza daha iyi, hızlı ve verimli hizmet sunabilmek ic¸in teknolojik altyapımızı gelis¸tirdik. e-devlet ve e-belediye uygulamasına bugün itibari ile geçiş yaptık. Vatandaşlarımız artık aşağıdaki işlemlerini e- devlet ve web sit...
01.06.2020
645
Belediye Başkanımız Mustafa Bıyık, Kaşüstü Mahallesi’nde, topraksız tarım, durgun su kültüründe marul ve soğan yetiştiriciliği yapan, Hasan Yılmaz’ın serasını ziyaret etti. Başkanımız, ‘’Üretim ya...
14.05.2020
814
Sevgili Çocuklar! Sizlerin sağlığı için, ilçemiz genelindeki çocuk parklarını ve dinlenme alanlarını dezenfekte ettik. Bugün saat: 11-15 arası maskenizi takarak ve sosyal mesafenizi ayarlayarak, gönül rahat...
14.05.2020
643
Belediye Başkanımız Mustafa Bıyık, Coronavirüs tedbirleri kapsamında 21 Mart'ta kapatılan ve bugün itibari ile tekrar faaliyete geçen berberler ve kuaförleri ziyaret ederek esnaf ve vatandaşlar ile sohbet etti. Ayrıca Beledi...
14.05.2020
648
Bu¨yu¨ks¸ehir Belediyesi ve Belediyemiz Fen I·s¸leri ekiplerimizce, Kas¸u¨stu¨ mahallesi Merkez Caddesi’nde asfalt yama c¸alıs¸ması gerc¸ekles¸tiriliyor. ...
07.05.2020
1141
Belediye Başkanımız Mustafa Bıyık, Kaşüstü Mahallemizde yapımı devam eden ve sona doğru yaklaştığımız yağmur suyu hattı çalışmalarını yerinde inceledi. ...
07.05.2020
792
Belediyemiz Fen İşleri Ekiplerince; *Kaşüstü Mahallesi Fabrika Sokak’ta bulunan atıklar ve hafriyat kaldırılarak çevre düzenleme çalışmaları gerçekleştiriliyor. *Kaşüstü Mahallesi Merkez Caddesi&r...
07.05.2020
834
Belediyemiz Fen İşleri ekiplerimizce yağmur suyu hattı çalışmalarını gerçekleştirdiğimiz Kaşüstü Mahallesi Kamelya Sokak’ta, Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve TİSKİ Genel Müdürlüğü tarafından...
07.05.2020
1105
*Özdil Mahallesi Durançay ve Yavuzselim mevkiilerini birbirlerine bağlayan bağlantı yolunda yaşanan toprak kayması sonucu kapanan yol, yapılan çalışmalar sonucu trafiğe açıldı. *Kaşüstü Mahallesi Fabrika Sokak&rsq...
07.05.2020
647
Belediye Başkanımız Mustafa Bıyık, İkisu Mahallemizi ziyaret ederek, Belediyemiz Fen İşleri ekiplerince tamamlanan yol ve duvar çalışmalarını yerinde inceledi. ...
30.04.2020
578
Belediye Başkanımız Mustafa Bıyık; *Önceki yıllarda hafriyat ve atık döküm alanı olarak kullanılan Yomra Limanı'nın hemen kenarındaki arazide yapılan, piknik alanı ve mesire yeri çalışmalarını yerinde inceledi. *Kaşüs...
30.04.2020
750
Belediye Başkanımız Mustafa Bıyık, Belediyemiz Fen İşleri ekiplerimizce, Gürsel Mahallesi Oymalı Caddesi üzerinde yapımı tamamlanan 1 km’lik yol betonlama çalışmalarını yerinde inceledi. Pazartesi günü araç tra...
30.04.2020
1337
Unutulmaya yüz tutmuş değirmen kültürümüzü yeniden yaşatmak için kolları sıvadık. Tepeköy ve Özdil mahallelerimizde çalışır durumda bulunan değirmenlerimizin eksikliklerini gideriyoruz, Çam...
22.04.2020
808
Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu'nun başkanlığında, Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Belediye Başkanımız Mustafa Bıyık ve ilçe belediye başkanlarının katılımı ile video konferans toplantısı gerçekleştirildi. Topl...
22.04.2020
589
'Gün paylaşma günü'dür diyerek düştük yollara. Koronavirüs salgını nedeniyle iş olanaklarının azaldığı ilçemizde, mübarek Ramazan ayı öncesinde ihtiyaç sahibi hemşehrilerimize kumanya...
22.04.2020
609
Belediyemizin araç parkını güçlendirmeye devam ediyoruz. Araç parkımızda bulunan hurda araçların satışından elde ettığimiz gelirle MAN Çiftçeker Kamyon satın alarak hizmete soktuk. Yomra'mıza hayırlı...
17.04.2020
1710
Belediye Başkanımız Mustafa Bıyık, Belediyemiz Fen İşleri ekiplerimizce, Gürsel Mahallemiz Oymalı Caddesi’nde gerçekleştirilmekte olan yol betonlama çalışmalarını yerinde inceledi. ...
17.04.2020
1058
*Tepeköy Mahallesi’nde yeni yol ve duvar yapım çalışmaları gerçekleştiriyoruz. *Maden Mahallesi’nde yeni yol yapım çalışmaları gerçekleştiriyoruz. *Kıratlı Mahallesi Çepnili Mevki’inde atıl ...
17.04.2020
739
Belediyemiz Zabıta ekipleri, Polis ekiplerimiz ile birlikte, korona virüs tedbirleri kapsamında ilçemizde faaliyet gösteren tüm marketleri düzenli olarak denetliyor. Ekiplerimiz, satılan ürünlerin ambalajlı olması...
17.04.2020
582
Lokanta ve benzeri iş yerlerinin kapanmasıyla beslenmekte güçlük çeken sokak hayvanları için belirli noktalara düzenli olarak yiyecek bırakıyoruz. ...
17.04.2020
782
Belediye Başkanımız Mustafa Bıyık, Yomra İlçe Emniyet Müdürü Selim Sarı’yı makamında ziyaret ederek Türk Polis Teşkilatımızın 175. kuruluş yıl dönümünü tebrik etti. ...
17.04.2020
3084
Belediye Başkanımız Mustafa Bıyık; *Namıkkemal Mahallesi’nde belediyemizce yapılması planlanan ‘’Sahil Park Projesi’’ alanında incelemelerde bulundu. *Kayabaşı Mahallesi’nde, Yomra-Özdil- Oymalı Grup Yolu &uu...
09.04.2020
785
Belediye Başkanımız Mustafa Bıyık'ın talimatı ile Belediyemiz Fen İşleri ekiplerince, ilçemiz genelinde kaldırımlara araç parkını engellemek için, kaldırımlara araç çıkış noktaları kırılıyor. Başkanımız, "A...
09.04.2020
693
Değerli hemşehrilerimiz; Koronavirüs salgını nedeniyle insanlarımızın iş hayatına ara vermek zorunda kaldığı bu dönemde, Ramazan ayı öncesinde, ihtiyaç sahiplerimize yapacağımız gıda yardımları için katkılarınızı talep ed...
09.04.2020
1134
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılmasının önlenmesine yönelik tedbirler kapsamında lokanta ve benzeri iş yerlerinin kapanmasıyla beslenmekte güçlük çeken sokak hayvanları için belirli noktal...
09.04.2020
917
Belediye Başkanımız Mustafa Bıyık, sahadaki temizlik çalışmalarımızda kullanılmak üzere, hibe olarak belediyemize bir adet çöp taksi kazandırdı. Aracı belediyemize hibe eden Alirıza Yılmaz’a teşekkür ederiz. Makine ...
31.03.2020
1464
Belediyemiz Zabıta ekipleri, yeni tip korona virüs tedbirleri kapsamında ilçemizde faaliyet gösteren tüm marketleri düzenli olarak denetliyor. Ekiplerimiz, satılan ürünlerin ambalajlı olması, market içerisi...
31.03.2020
776
*Belediyemize ait kullanılmayan eski mezbahane binasının, Kent Meydanı projesi kapsamında yıkımını gerçekleştirdik. *Oymalı Mahallesi Keleşli Küme Evleri mevki’inde yeni yol yapımı gerçekleştirdik. *Pınarlı Mahallesi’nd...
31.03.2020
592
Belediye ekiplerimiz, Kaşüstü mahallemizde dezenfekte ve temizlik çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. ...
31.03.2020
1203
Yomra’mızda dezenfekte edilmedik, ilaçlanmadık yer bırakmadık. Şimdi Corona düşünsün! ?? Birlikte başaracağız… ...
31.03.2020
564
Belediyemiz Zabıta ekipleri, ilçemizde faaliyet gösteren ekmek fırınlarına denetimlerini sıkılaştırdı. Çalışanlar ve işyerlerinin temizlik kurallarına uyup uymadıklarının kontrolü yapılıyor. Şartlara uymayan fırınlara uyarı ve...
31.03.2020
788
Belediye ekiplerimiz, koronavirüse karşı mücadelesini artırarak devam ettiriyor. Belediye Başkanımız Mustafa Bıyık’ın talimatlarıyla, Belediyemiz bünyesinde oluşturulan ekipler, vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı alanlarda...
24.03.2020
669