DOĞALGAZ ÇALIŞMALARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME


15.09.2023 08:27:15     432
DOĞALGAZ ÇALIŞMALARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME

İLÇEMİZDE YÜRÜTÜLEN DOĞALGAZ ÇALIŞMALARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME;

KAŞÜSTÜ MAHALLESİ

??Muratlı Caddesi (Hastane Yolu) ve yan kollarında hat çalışması büyük bir oranda bitmiş olup test süreçleri de tamamlanmak üzeredir.

??Gültepe Sokak ve çevresinde test işlemleri tamamlanmış olup doğalgaz kutular konulmuş, yama ve düzenleme çalışmaları devam etmektedir.

??Fabrika Sokak’ta hat çalışmaları ve test süreci bitmiş olup kutular konulmuştur.

??Ongan Sokak’ta (Adliye Dahil) hat çalışması ve test çalışmaları bitmiş olup doğalgaz kutuları konulmuştur. Önümüzde ki günlerde hat gazlanarak kullanıma açılacaktır.

??Tüm çalışmaları tamamlanan ve gaz kullanımına başlanan Villa Kent Sitesi yollarında zemin kaplama ve parke tamirat çalışmalarımız bitmiştir.

??Kaşüstü Mahallesi’nde devlet karayolunun alt kısmında gazın ulaşmadığı hiçbir nokta kalmamıştır.

SANCAK MAHALLESİ

??Dilaveroğlu Camii üst kısımlarında hat yapım çalışması bitmiş olup kutu koyma işlemine başlanılacaktır.

??Safir Sitesi ve civarında da ana hat çalışmaları devam etmekte olup Tuğra Sitesine kısa sürede ulaşılacaktır.

??Adnan Kahveci Caddesi boyunca ana hat ve tali hatların testleri bitmiş olup geçtiği noktalarda doğalgaz kutu koyma işlemlerine başlanacaktır.

?? Adnan Kahveci Caddesi’nde kısa süre içerisinde ana hat çalışmalarına kaldığı yerden devam edilecektir.

??Liman Sokak ve çevresinde hat çalışmaları tamamlanmış olup test süreçleri bitmiş doğalgaz kutular konulmuştur. Gaz kullanımına başlanılmıştır

??Ana hat olan çelik hattın devlet karayolunun alt kısmından üst kısmına geçişi sağlayacak olan (Dilaveroğlu Camii – Marin City arası) yatay delgi çalışmaları başlamış olup, ilk delgi(Polietilen plastik hat) başarıyla gerçekleştirilmiştir. İkinci delgi (Çelik hat) için çalışmalar devam etmektedir.

??Hükümet Caddesi’nde doğalgaz çalışmaları tümüyle tamamlanmış olup hatta gaz verilmesi ile bu alandaki vatandaşlarımız gaz kullanımına

başlayabilecektir.

İlçemizde devam eden doğalgaz çalışmalarını büyük bir titizlikle takip etmekteyiz. Tüm bu çalışmalar süresince yaşanan her türlü aksaklık ve sokaklarda oluşan tahribatlardan ötürü vatandaşlarımızın anlayışına sığınıyoruz. Binaların önüne kutular konulup, test çalışmaları yapıldıktan sonra üst yapı tamiratları belediyemizce ivedilikle gerçekleştirilecektir.

Hemşehrilerimizin bilgisine sunulur...

İletişim

  • Sancak mah. Trabzon Cad. No:137 Yomra/Trabzon
  • (0462) 341 11 33 - 34 - 35 - 36
  • (0462) 341 27 53
  • bilgi@yomra.bel.tr
    KEPadresi:
    yomrabelediyesi@hs03.kep.tr
Mustafa BIYIK
Yomra Belediye Başkanı